İHSAN HACIBEKTAŞOĞLU

ENERJİ MASALLARI.


İHSAN HACIBEKTAŞOĞLU
15 Mart 2015 Pazar 22:15

Enerji Masalları
Elektrik kullanmak insan hakkıdır. Böyle diyor dünyanın sahibi efendiler. Bu söylemleri ile de halkın bilincini yönlendirmek istiyorlar. Böylece yaydıkları söylentilerle esir alıyorlar hayatı. Nükleer santral yapacaklar, aydınlatacaklar her yanı. İhtiyacımız varmış enerjiye. Yaşantımızın temel ihtiyacıymış enerji. Öyle ya, elektrik olmazsa beslenemeyiz, barınamayız, okuyamayız, çalışamayız, gelişemeyiz. İşte tüm bunları bize, bizi çok sevdikleri için, hayatımızı kolaylaştırmak için sunuyorlar. Dertleri para kazanmak, kazançlarına kazanç katmak değil kesinlikle.
Duy da inanma der halkımız.
Şirketler para güçleri ile dünyayı bir ahtapot gibi sarmış. Yasalar, askeri ve sivil güvenlik yapıları, bilim, basın, sanat bir avuç para babasının rahatları bozulmasın, kurdukları rezil düzen devam etsin diye çalışıyor. Onların her şeyi var nasılsa. Çağımızın üretim çeşitliliği içinde ihtiyaç duyup ulaşamadıkları bir şey yok.
Artık bizi düşünüyorlar. Hani onlar %1, biz %99'uz ya. Sıra bizde artık. Bizim ihtiyaçlarımızın karşılanması zamanı geldi. İnsanlığa bolluk, bereket hayali vaat eden emperyalist beyler doydular. İnsanlığı aç bırakma pahasına, savaşlar çıkararak yoksulları birbirine kırdırma karşılığında bu noktaya geldiler.
Elektriğe ihtiyacımız var. Ne mutlu. Sıra bizde artık. Her birimizin evi, arabası, yazlığı, işi, eğlenmeye ayıracak bol parası ve zamanı olacak. Nihayet dertlerimiz sona erecek. Çok çektik belki, ama bitti. Örneğin dünya gıda şirketlerinin yıllık üretimleri 15 milyarı doyurabilecek durumdayken yarısı aç kalmıştı insanların. Yeni nükleer santrallar yaparak enerji elde edeceğiz ve daha fazla enerji ile daha fazla gıda üreteceğiz. Sonra herkes doyacak.
Silah fabrikalarımızın da enerjiye ihtiyacı var. Yetmiyor ürettiğimiz silahlar Dünyaya barış getirmeye. İki katına çıkarıp silah üretimimizi barışçıl ve mutluluk ile dopdolu sistemimizi güven altına alacağız. Huzurumuzu bozmak isteyecek kötü niyetli, kara vicdanlılara karşı caydırıcı olmalı silah zenginliğimiz.
Ulusal güvenliğimiz için şart enerji. Ya savaş çıkarsa düşmandan mı alacağız elektriği. Keserse elektriğimizi düşman esir alır hepimizi. Düşmandan satın aldığımız son sistem silahlarla savaşırken özgürlüğümüz için, elektrik yokluğundan kaybederiz kutsal savaşımızı.
Her zaman fesat çıkarmak isteyenler olacaktır. Nükleer yaparsak tüm yaşamı tehlikeye atacağımızı söyleyecekler. Çernobil, Fukushima diyecekler servetimizin düşmanları. Radyasyon bulutları sınır dinlemez. Ölüm kusar tehlikeli bulutlar. Örnek mi, Karadenizliye sor, örnek mi, Kazım Koyuncu diyecekler.
İstatistiklere boğdular beyinlerimizi. Rakamlarla doldurarak hafızamızı onlar gibi düşünmemizi sağlıyorlar.
%99 olan biz emekçi halkın nükleer enerjiye, Hes'e, Res'e, Tes'e ve bilcümle doğa ve yaşam düşmanı uygulamalar ihtiyacımız yok. Çünkü üzerinde yaşayabileceğimiz başka bir Dünya yok. Kazanç edinmekten başka bir mantığı olmayan sisteminizi yok edersek ve ortakçı bir yaşam kurarsak sonsuza kadar yeter bize bu dünya. Ve bunu başarırsak eğer " doğayla savaşmak" zorunda kalmadan uyum içinde yaşarız özgürce.
Elektrik kullanmak insan hakkı değildir kısaca.
En başat olan "yaşama hakkıdır" insanın.
İhsan Hacıbektaşoğlu


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık