MEHMET C.PEKER

FANZİN mi dediniz?


MEHMET C.PEKER
13 Ekim 2017 Cuma 21:04

Değerli yurttaşlarım merhabalar,

Bundan birkaç hafta önce komşularım ile yaptığımız periyodik toplantıların birinde gençlerden biri “FANZİN” dedi ... ??

Ne olduğunu bilmediğim için çaktırmadan, kurulan cümlelerden tahmin etmeye çalıştım ve sonra sorular, açıklamalar derken öğrendim ki; “fanzin”, “amatör dergi çalışmaları”na verilen isim imiş.

Tahmin edebileceğiniz gibi; bizim arkadaşlarımız o akşam, aramızdaki iletişimi arttırmak adına yapılabilecekleri konuşurken, anlamını bilemediğim ama sürekliliğini sağlamanın ne kadar zorlu olacağını tahmin edebildiğim ve başarıldığında, mahallemiz yaşam kalitesine katmadeğerinin ne kadar büyük olacağını bildiğim bir proje önerisinde bulundular.

Dinleyen tüm komşulardan olumlu görüşler alınca da hemen kolları sıvadılar, sağ olsunlar.

Benim periyodik yazılarımı okuma şansı bulanların sıklıkla olmasını hayal ettiği gibi; artık gençlerimiz, mahallemiz konularını konuşuyor, önceliklerini belirliyor, onlar ile ilgili fotoğraflar çekiyor, yazılar topluyor, söyleşiler yapıyor ve bunları içerecek ve yaygınlaştırabilecek periyodik bir baskı üretmek süreçlerine emek harcıyorlar.

Yakında kendisini de paylaşabileceğimi umduğum ilk FANZİN’in hazırlıklarının tam gaz devam ettiği müjdesini vermek ile bugünlük yetineyim.

Anlayacağınız; mahallemizin genç sakinleri "mahallelerinin sahipleri" olmaya niyetlendiler!

Tespitler, ihtiyaçlar, öncelikler, hedefler, projeler ve tabii hepsi için gereken tanışmak, tanımak, sohbet etmek, paylaşmak, dayanışmak, üretmek, paylaşmak, ... tüm bunları KOMŞULUK diye özetliyor genç arkadaşlarım / komşularım.

Farkındalıklarımız çerçevesinde

Arkadaşlıklarımızı geliştirip

Nitelikli proje hedefleri için

Zerafet içinde yapılan

İletişim sayesinde

Nicelik ile buluşmak, bu da benim FANZİN anlayışım.

Sizce, her mahallede başlatılacak -birkaç sayfalık da olsa- "amatör dergi çalışmaları” birbirimizden haberdar olmayı, birbirimizden öğrenmeyi, aidiyet duygularımızı arttırmayı, olası çözümlerin birlikte tartışılmasını, sonuca ulaşılmasını velhasıl komşu olunmasını kolaylaştırmaz mı ?

Selam ve sevgilerimle,


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık