LEV PASGALOS

FAŞİZM; COMİNG SOON..


LEV PASGALOS
1 Mart 2015 Pazar 21:45

Faşizm; coming soon...
Bu kış olmasa da geliyor güleryüzlü faşizm. Tanrı dağı kadar net, hira dağı kadar brutal. Ama boş da gelmiyor, elde çözüm süreci, ufukta barış-demokratikleşme iddasıyla geliyor. Peki madde madde çözüm süreci neyi çözüyor, çözümleyelim.
Şöyle ki;
Eldeki silahlar elden düşmeden ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. (Dışarda Işid, içeride içselleştilmiş Işid ve Anayasal İzcilik Kulüplerine)
Anayasal vatandaşlık ; Vatandaşlık Bilgisi dersi kapsamında teminat altına alınacak, her nevi sınavda mutlaka soru olarak yer bulacak.
Demokratikleşmenin önündeki en büyük engel olan Demokratik Kitle Örgütleri, kitle kuyrukçuluğundan avdet etmeye davet edilecek.
Kimlik tanımı, kavramına ilişkin yeni mekanizmaların geliştirilmesi için çağın gereklerine uygun hendesehaneler açılacak.
Düşünce suç olmaktan çıkacak, devlet her vatandaşının olur olmaz herşeyi düşünmemesini temin etmekle yükümlü olacak.
Siyasi mahkumlar bundan sonra adi suçlu olarak mahkum edilip af engeli ortadan kaldırılacak.
Kullanılmayan oylar boşa gitmesin diye kendi kendini alfabetik olarak oylayan pusulalar hazırlanacak.
Sürecin sosyo-ekonomik boyutları üzerine “yetmez ama kanırt”cı aydınlardan “Ufuk” açıcı bir rapor hazırlaması istenecek. Bölgeye yatırımı teşvik etmek için köle ticareti canlandırılacak, "ücretsiz çalışmak özgürleştirir" anlayışı yerleştirilecek.
Baraj düşürülmeyecek ama “iyi hal” gösteren partilere mecliste iyi davranılacak.
"Akil adamlar" benzeri bir "Makul madamlar" heyeti oluşturularak kadına denetimli pozitif ayrımcılık uygulaması hayata geçirilecek. Heyet ilk olarak kaç-Ak sarayda "aydın bir Türk kadını" olmanın faziletleri üzerine bilgilendirilecek.
İsteyen herkes gizli tanık olabilecek.(İstediği davada hem de).


Yapısal reformlar için Yap-İçine. Et-Reforme Et bakanlığı kurulacak. Yapısalcı olmayan reformları anında reforme edecek esnafdan müteşekkil bir seferberlik-taarruz timi kurulacak.
İmralı’nın koşullarının iyileştirilmesi kapsamında İmralı adasına imam-müezzin ataması yapılacak, sürekli arıza veren koster açığa alınacak.
İç güvenlik yasa paketi “kol kırılır yen içinde kalır” anlayışıyla dört koldan hayata geçirilecek, mevcut kol-yen dengesi tetkik edilecek.
Hapishane arkadaşlarının değiştirilmesi yerine Öcalan’ın kendini değiştirmesi teşvik edilecek. Tüplü televizyon tüpsüz olarak hizmete sokulacak. Pencere pervazları yenilenecek, elbette ki göğe bakan pencereler takılacak.
Vergi affı her vergi kaçıranın yasal hakkı olacak."Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır." anlayışı yerini "kazanç kutsaldır"a bırakacak.
Ulus devlet gerçeğiyle yüzleşmek için Chp’ye kapatma davası açılacak.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık