MEHMET C.PEKER

HAKLARIMI İSTİYORUM


MEHMET C.PEKER
30 Haziran 2017 Cuma 19:43

Değerli yurttaşlarım merhabalar,

Bir önceki yazımda da, daha öncekilerinde de yazdığım gibi YURTTAŞLIK sorumluluklarımın farkında bir kişi olarak elimden geldiğince onları yerine getirmeye çalışıyorum.

Manevi ve maddi görevlerini yerine getirmeye çalışan her yurttaş gibi, HAKLARIMI da İSTİYORUM.

İnsan olarak; düşünebilmek ve düşündüklerimi özgürce ifade edebilmek istiyorum.

Yurttaş olarak; devlete, parlamentoya, hükümete, kamu kurumlarına güvenebilmek istiyorum.

Gençliğin ve geleceğin önemini bilenlerden olarak; eğitim kurumlarına abdesthane ve mescit yerine laboratuarların zorunlu hale getirilmesini istiyorum.

Ankara’da yaşayan olarak; -devlet ve protokollerin griliğini hissetmeyeceğim- kentimizin cumhuriyet değerlerine sahip yetkin bir belediye başkanı ve birikimli kadrolar tarafından yönetilmesini istiyorum.

Çankaya’da yaşayan olarak; Belediyemizin ve Kent Konseyimizin aktif ve katılımcı yurttaşlığa değer verdiğini gösterecek samimi uygulama adımları atmasını istiyorum. 

Çayyolu’nda evi olan olarak; planlı nadir bölgelerden biri olan semtimizin siyasetin finansmanına malzeme olabilecek bir rant aracı olarak görülmemesini istiyorum.

Ayrancı’da oturan olarak; yıllara dayalı geniş birikim ile komşuluk geleneklerimizi hatırlatacak, sokak, cadde paylaşım örnekleri geliştirilmesini istiyorum.

Komşu olarak; birlikte yaşama bilincine sahip kişiler ile yaşadığımız apartmana ait sorunlarımızın yanında mahallemize karşı duyarlılıklarımızı da ortaklaştırabilmeyi istiyorum.

Mühendis olarak; emperyalist toplum mühendislerine karşı analiz etme, çözüm üretme, planlama, uygulama becerilerimizi sosyal sorumluluk alanlarımızda da yaygınlaştırabilmemizi istiyorum.

ODTÜ ailesi üyesi olarak; sosyal bilimcilerimiz, mühendislerimiz, iktisatçılarımız, eğitimcilerimiz ile antiemperyalist, bilimsel yaklaşımlara ve kamu yararına inanan, sorgulayan, dayanışan, üreten, paylaşan değerlerimize uygun -daha fazla- örnek davranışlar sergileyebilmemizi istiyorum.

Eski yönetici olarak; yöneticilerimizin bugünümüzü -düne değil- yarına bakarak yönetmelerini istiyorum.

Emekli olarak; sağlık başta olmak üzere yaşamsal ihtiyaçlarımın giderilmesi için emekli maaşıma ilave kaynaklar yaratma telaşında olmamak istiyorum.

Fındıklılı olarak; 2019 yerel seçimlerinin kazanılması, 2024 de de yerel yönetim dinamiklerimizin parmakla örnek olarak gösterilmesi için tez vakitte ilgili katılımcı süreçlerin başlatılmasını istiyorum.

Doğasever olarak; yaşamın dengelerine saygı gösterilerek, insanların ihtiyaçları ve açgözlülüklerinin  -mümkün ise kendileri tarafından- kontrol altına alınmasını istiyorum.

Yol arkadaşı olarak; sevgi, saygı, samimiyet, inanç, kararlılık, coşku ve yaratıcı fikirler ile örülen yolculuklar istiyorum.

CHP üyesi olarak; şeffaf, adil, çoğulcu katılımı ve birlikte üretim süreçlerini teşvik eden verimli bir Kurultaya doğru, herkese cesaret ve umut verebilecek adımları gurur ile izlemek istiyorum.

Hak istenir mi?

Hak verilir mi?

Hak alınır mı?

Selam ve sevgilerimle,


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık