MEHMET C.PEKER

HAYDİ CHP'ye


MEHMET C.PEKER
12 Mayıs 2017 Cuma 07:58

Değerli yurttaşlarım merhabalar,

Bu daveti, 21 Nisan 2017 tarihli “Hepimize Öneriler” yazımın içindeki önerilerden birine dayanarak yapıyorum.

Evet, yarından tezi yok Laik Demokratik Cumhuriyeti ve Parlamenter Sistemi savunan herkesin CHP ilçelerine giderek veya chp.org.tr bağlantısını kullanarak CHP’ye üye olmasını öneriyorum.

Partiden, muhtelif yetkili / ilgililerin, görsel ve sosyal medyada yer alan farklı sözlerinin "sıcaklıklarına" rağmen CHP’ye tez vakitte üye olunması gerekiyor, bence.

Sadece sosyal demokratlar değil, “henüz kendilerine en yakın siyasi partiye üye olmamış” sosyalistlerin de komünistlerin de en az birkaç sene CHP üyesi olmaları ve “AKTİF YURTTAŞLIK” kampanyalarını teşvik etmeleri gerekiyor.

Varsayalım üye oldunuz, ne mi olacak?

Bugüne kadar dışında olup sitem ettiğiniz bir partinin üyesi olmanın travmasını kısa sürede atlatabilirseniz;

-şaka değil- yaklaşık bir ay içinde üye kartlarınız size ulaşacak ve sizler de mahallenizdeki veya köyünüzdeki Muhtarlık Bölgesi Görevlileri Çalışma Grubu (MBGÇG) üretimlerine katılacaksınız, eğer yaşadığınız yerde MBGÇG yok ise CHP tüzüğünün 26 ncı maddesi gereği kurulması sürecini takip edeceksiniz.

Daha sonrası size bağlı; komşularınız ve hemşerileriniz ile Muhtarlık bölgenizin sorunlarını konuşmaya başlayarak birbirinizi tanıyacak, dinleyecek, düşünecek, anlayacak, anlatacak ve ihtiyaçlarınızı ortaklaştırarak önceliklerinizi belirleyeceksiniz.

Yıllardır özlemini çektiğimiz aramızdaki iletişim gelişmeye başlayacak ve tabii bundan bazıları rahatsız olacak onları umursamayıp komşularınız ve hemşerileriniz ile çalışmalarınıza devam edip, isteklerinizi konuşmaya ve o güne, yarına dair üretmeye devam edeceksiniz.

Bundan rahatsız olacak olan sadece CHP ilçe yönetimleri değil diğer Partilerimizin ve Platformlarımızın geleneksel iş yapma alışkanlıklarına sahip kadroları da rahatsız olacak, umursamayın.

Umursamayın ve yeterince sahip çıkamadığımız 145.409 sandık sayısının nerde ise üçte biri oranındaki yaklaşık 53.000 muhtarlık bölgesinde yerelde yurttaşlık, komşuluk, hemşerilik ve insani ilişkiler ağlarımızı “yeterince” geliştirelim.

Birbirimizle tanışalım, güvenli ilişkiler geliştirelim ve Laik Demokratik Cumhuriyetin önceliğimiz olduğunu unut(tur)mayalım.

Nereye kadar derseniz, bence; 2019 yazına kadar yani “en az” yaklaşık üç sene.

Bu sürede HAYIR Meclislerinde çalışmaya devam edelim, belki hayır meclislerini UMUT Meclislerine de çeviririz, hepbirlikte.

İlave olarak ve özellikle, CHP’nin en az iki kurultayına müdahil olun, geniş kitlelerin müdahil olmasını sağlayın, hep birlikte belediye meclis üye adaylarımızı, belediye başkan adaylarımızı, milletvekili adaylarımızı, partimiz ilçe, il, genel merkez yöneticilerimizi önseçimler ve çarşaf listeler ile belirleyelim, ne dersiniz?

Aynı çatı altında, “kişiler” yerine “ihtiyaçlarımız, önceliklerimiz ve olası çözümlerini” konuşarak üç seneyi hep birlikte geçirsek sizce nasıl olur?

Selam ve sevgilerimle,
mehmetcpeker@yandex.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık