MEHMET C.PEKER

MUSTAFA KEMAL'in YOLDAŞLARIYIZ


MEHMET C.PEKER
29 Haziran 2016 Çarşamba 23:56

Değerli arkadaşlarım merhabalar,

Okuduğum gazete haberleri, izlediğim televizyon sohbetleri, dinlediğim “ünlü” devlet büyükleri içimi karartıyor, sanıyorum sizlerin de.

Daha dün, Atatürk havaalanında yaşatılan lanet terör saldırısında 42 kişinin katledilmesi haberinin yanında, başbakandan “müftülerin resmi nikah kıyabilmeleri için girişimde bulunacaklarını”, içişleri bakanlığından “seçilmiş yerel yöneticilerin yerlerine kayyımların atanacağını”, Bursa’da (hem de Hasan Ali Yücel’in isminin verildiği) “Anadolu lisesi yönetiminin karne töreninde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuyan öğrencilerin disipline sevk edildiklerini” öğrendik.

Samsun’da başladığı kabul edilen Ulusal Kurtuluş savaşımız sonrasında geçen 97 yıl sonunda, bunca ödenmişliğe rağmen geldiğimiz durum pek iç açıcı değil, gibi görünüyor.

Hak etmediğimiz bu “insanlık dışı / gerici” süreci tersine çevirmek ve tüm dünya tarafından takdirle kabul edilen antiemperyalist mücadele sürecindeki “laik, demokratik, sosyal, hukuk devleti” hayallerimize kavuşabilmemiz için “hep birlikte” “her gün” “daha fazla” “mücadele” etmemiz gerekiyor.

Enerji ve inanç ne kadar azalırsa azalsın umudu hiçbir zaman tüketmeden, yaşadığımız koşullar içinde de “o” hayal uğruna adım atmaya devam etmeyi başarabilmeliyiz..!!

Hem de armudun sapı, üzümün çöpü demeden, hepimizin birbirine olabildiğince yaklaşarak, omuz omuza, kol kola yürüyebilmek adına “anılar” yerine “hayaller”e odaklanılmamız gerektiğinin hepimiz farkındayız, eminim / umuyorum.

Tıpkı, 10 Kasım 1968 de Ankara’ya varmak üzere 30 Ekim 1968 tarihinde Samsun’dan yürüyüşe başlarken devrimci, demokrat abi ve ablalarımızın yaptıkları gibi.

Onlar, yola çıkarken;  

“1919 da başlayan Mustafa Kemal devrimi kendisinden sonra gelen yöneticiler tarafından amacından saptırılmış, Cumhuriyetin bütün Kurumları yozlaştırılmıştır.

Bugün Türkiyemiz, Dünyada ilk anti-emperyalist ve anti-kapitalist devrimi gerçekleştiren Mustafa Kemal’e rağmen yabancıların desteklediği karşı devrimcilerin etki alanına girmiştir. Biz Mustafa Kemal gençliği olarak saptırılan devrimi rayına oturtmaya azimliyiz, kararlıyız.” demişler ve Ankara’ya girerken de ilave etmişler

Mustafa Kemal’in milli kurtuluş idealini yaşatmak için, Mustafa Kemal devrimlerine saldıran karanlık güçlere dur demek için, Milletçe yabancı uşaklığına düşmekten kurtulmak için, tam bağımsız, gerçekten demokratik Türkiye için, Gazi Mustafa Kemal’in milli kurtuluşçu saflarında toplanalım. YAŞASIN YARININ BAĞIMSIZ TÜRKİYESİ İÇİN MÜCADELE.

Bunu kimler mi yapacak?

Yaratıcı, yurtsever, özgürlük aşığı gençler,

Duygu dolu, mücadeleci, bütünleştirici kadınlar, erkekler,

Aktif, etkin yurttaşlar,

MUSTAFA KEMAL’in YOLDAŞLARI.

Nerelerdeler mi, dediniz?

Aynada, yan koltukta, karşı sandalyede, öteki odada, bitişik dairede, komşu sitede, bizim sokakta, sizin caddede, bu mahallede, o köyde, üniversite kampüslerinde, şehir meydanlarında, özetle her yerde.

Demem o ki;

Güneş ufuktan şimdi doğar,

Yürümeyelim mi arkadaşlar?

Selam ve sevgilerimle,


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık