MEHMET C.PEKER

NERDE KALMIŞTIK?


MEHMET C.PEKER
21 Mart 2018 Çarşamba 00:02

Değerli yurttaşlarım merhabalar,

Bu sayfada yazdıklarımın kitaplaştırılması ile ilgili sürece yoğunlaşınca, düşüncelerimi ve sorguladıklarımı paylaşmaya yaklaşık iki ay ara verdim.

Bu sürede neler mi oldu? İlk aklıma gelenler şöyle;

-          Bir çoğunuzun bildiği gibi yazdıklarımı basmak için “gereken bütçeye katkıda bulunmak isteyen var mı?” soruma çok kısa sürede ciddi destek geldi. Yazılar derlendi, kitap tasarlandı, basılan 3.000 kitabın yaklaşık 2.850 adedi dağıtıldı. :) 

 -          “en DOĞRU ikinci ZAMAN” kitabımın dağıtım işi ay sonuna kadar tamamen bitecek ve sağlanan finansmandan kalan para da bir Derneğe bağışlanacak...

 -          24 Şubat’ta Fındıklılılar bir araya gelip, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için çalışmaları başlattılar ve süreci “kişiler yerine neleri nasıl yapacaklarına” odaklanarak hep birlikte yönetmeye karar verdiler.  :)

 -          İlk hedef; 2014 seçimleri öncesinde yazılan “Seçim Bildirgesi”ni en kısa zamanda güncellemek olacak...

 -          DAHA FAZLA BİZ “tanışma ve birbirinden öğrenme seansları”nın üçü gerçekleşti. Katılım da, katkı da, keyif de her seferinde artarak devam etti. :)

 -          Bir sonraki sohbet 19 Nisan Perşembe akşamı AFSAD salonunda, Prof. Dr. Özcan Yağcı hocamızın konukluğunda ”Daha Fazla Biz ve Arkadaşlarımız” konusu ile yapılacak...

 -          ODTÜ Mezunları Derneği’nde 20 Şubat’ta yapılan forumda alınan karar ile, Haziran ayında yapılacak seçimler öncesinde genel kurul ve paylaşım sürecinin “ilk kez” aylara yayılmasına, üyelerin aktif katılımlarının arttırılmasına karar verildi. :)

 -          Üyeler Mayıs sonuna kadar (22 Mart, 9 Nisan, 27 Nisan, 16 Mayıs tarihlerinde) dört farklı konuda, dört foruma katılacak ve katkı sunacaklar...

 -          Çayyolu Semt Meclisinde Perşembe Sohbetlerine devam edildi. Geçen hafta yapılan paylaşımda, yaz molasından önce somut, kısa vadeli projeler de gerçekleştirilmesine karar verildi. :)

 -          Semtimizde bir Okul yönetimi ile görüşülüp “Kazanırken Kaybettiklerimiz Fotoğraf Sergisi” ortaokul öğrencileri ile Mayıs ayı içinde buluşturulacak. Komşularımız tarafından yeni kurulan bir tiyatroya -Nisan ve Mayıs aylarında- gruplar halinde gidilmesi organize edilecek...

 -          Remzi Oğuz Arık Mahallesindeki komşular, 15 günde bir yaptıkları toplantılara devam ettiler. İkinci Komşu Fanzinlerini (amatör mahalle bülteni - fantastik magazin) “ulaşım” konusu ile hazırlayıp mahallelilere dağıttılar. Ocak ayında 40, Şubat ayında 45 kişilik komşu grupları ile Akün Sahnesinde tiyatro eserlerini izlediler. :)

 -          Bu ay 50 bilet alındı, 28 Mart akşamı Şinasi Sahnesinde “Yedi Kocalı Hürmüz” izlenecek. Çalışmalarına başlanan üçüncü Komşu Fanzininin konusu da “Katılım ve Temsil” olacak...

 -          İlkbahar kendini göstermeye başladı. :)

 -          Bugün NEVRUZ bayramı sevgi ve coşku ile kutlanacak ...

Hepimiz bu güzellik ve iyiliklerin artarak devamını hak etmiyor muyuz?

Selam ve sevgilerimle,

Mehmet C. Peker; 1960 yılında doğmuş, Fındıklı / Rize nüfusuna kayıt edilmiş. Trabzon İskenderpaşa İlkokulu, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğ Bölümünden mezun oldu. 30 sene inşaat sektöründe, saha mühendisliğinden genel müdürlüğe kadar bir çok sorumluluklar alarak özel şirketlerde görev yaptı.  Şu an aktif yurttaşlık yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Remzi Oğuz Arık Mahallesi Üyesi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Çayyolu Semt Meclisi Gönüllüsü, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Üyesi, ODTÜ Mezunları Derneği Üyesidir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık