MEHMET C.PEKER

SEKS POLİSİYE ASALET


MEHMET C.PEKER
25 Haziran 2015 Perşembe 11:57

Değerli arkadaşlarım merhabalar,

Bu satırları olabildiğince çok arkadaşımın ve onların arkadaşlarının okumasını istiyorum onun için meşhur fıkrada olduğu gibi bir başlık kullandım. Fıkrayı bilmeyenler veya unutanlar yazının sonunda okuyabilirler.

Günün konusu; bugüne kadar hiç gündeme gelmeyen yaşıdığımız günlerde “katılımcılığın önemi”  :)

7 Haziran seçimlerinden sonra yine izlemeye daldık diye düşünüp rahatsız oldum ve sesli düşünmeye karar verdim.

Seçim sonuçlarından (hem oy yüzdelerinden hem de milletvekili sayılarından) herkesin anladıkları vardır. Ne yazık ki veya ne iyi ki farklı çıkarımlarımız olmuştur ama sanıyorum üzerinde “bir kişi dahil” hepimizin üzerinde anlaştığı şey; HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK OLMAMALI.

Çoğumuz olduğu gibi ben de; belirlenecek öncelikler ( CHP 14 maddede özetledi, başka partiler in de önerecekleri  farklı başlıklar ) ile kurulacak bir koalisyon ile en fazla iki sene geçirmeye razıyım.

CHP MHP ve HDP nin farklı genel yaklaşımları olsa da HUKUK ,DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK, YOKSULLUK, YOLSUZLUK, SEÇİM YASASI ile ilgili ihtiyaçlarımıza ve yaşadığımız sorunlara YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ yaklaşımımız konusunda anlaşmalarının kolay olacağını düşünüyorum.

Ve tabii bunları gerçekleştirecek koalisyonun içinde de mevcut iktidarın olmaMAsı gerektiğine inanıyorum.

Bir seçmen olarak; seçim sonuçları tam benim istediğim gibi gerçekleşmesede bu meclis aritmetiği UMUTLU olmama engel değil. Umuyorum birkaç haftaya kadar yaşanacak gelişmeler bu umudu besler.

Acaba, bu süreçte bizler sadece süreci televizyon ekranlarında izleyip veya arkadaş sohbetlerinde yorumlayıp umudumuzu arttırabilir miyiz ve görevini yerine getirmenin hazzını yaşayabilir miyiz?

Hazzı bilemiyor hepimizin farklı beslenme yollarına dair tercihlerine de saygı duyuyorum ANCAK hangi partiye oy vermiş olursa olsun (AKP ye oy vermişler dahil) tüm seçmenlerin en yakın parti temsilciliklerine, ilçe veya il örgütlerine gidip “izleyici olmayacaklarını söylemelerini ve düşüncelerini yakalayabildikleri yönetici ve milletvekillerine anlatmaları hatta daha ileri gidip söylemlerinin isteklerinin takipcisi olacaklarını” söylemeleri gerektiğine inanıyorum.

Şimdi zamanıdır; OY verdik VEKİL seçtik.

Vekillerin onlara oy veriş nedenlerimizi  unutMAmalarını sağlamalıyız. ..!!

İstisnasız herkesin ağzındaki “katılımcı demokrasi”nin dört yılda bir oy vermek olmadığını hepimiz bilmiyor muyuz? Temsili demokrasinin zafiyetlerini gidermek sadece vekillerimizin veya Parti yönetcilerinin sorumluluğu mudur?

Sevgilerimle,


Yazının başlığına ilham veren fıkra şöye; Temel kitap yazacaktır, çok satmasını istediği için Orhan Pamuk'a gider, bir kitabın çok satması için gerekli sırrı sorar. Orhan Pamuk da "eğer bir kitabın çok satmasını istiyorsan başlığı çok önemlidir, başlık üç temel öğeyi içermelidir ki bunlar seks, polisiye ve asalettir. Şimdi bu üç öğeyi içeren bir başlık bul" diye temeli yönlendirir. Bunun üzerine Temel’in bulduğu başlık "kontesi kim öpti" dir. Orhan Pamuk başlığı beğenir, lakin bu başlığa bir de din öğesi eklenirse daha da iyi olacağını temele bildirir. Temel’in bir hafta sonra bulduğu başlık dört öğeyi de içermektedir, seks, polisiye, asalet ve din ; " allah allaaah kontesi kim öpti". 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık