KEMAL URAL

Sevgi'mizi kaybettik..


KEMAL URAL
5 Şubat 2013 Salı 22:28

31 Ocak Perşembe günü Pazar İlçesi Hamidiye köyünde meydana gelen elim bir trafik kazası sonucunda Sevgi Eksilmez kızımızı kaybettik. Başta kendisine rahmet, eşine, yavrusuna ve Eksilmez ailesine tanrıdan tahammül ve sabır vermesini niyaz ederim.

Bilindiği üzere söz konusu köy, Ardeşen ve Pazar nüfusunun iç içe yaşadığı bir yer. Tam ortasından Ardeşen-Pazar karayolu geçmekte ve iki ilçe arasındaki yolcu taşımacılığının yoğun olduğu bir güzergah. her iki ilçeye hizmet veren adliye ve hastahanenin de bu yol üzerinde olduğu göz önünde bulundurulursa bu yolun önemi daha da artmaktadır.

Yolun sağında ve solunda yer alan düşük banket nedeniyle  dolmuşların yolcu indirme ve bindirmelerini güvenli bir şekilde yapmaları mümkün değildir. Kaldı ki yol üzerinde bulunan bir kısım tüccarların bu düşük banketi, ürünlerini pazarlama amaçlı olarak  işkal  etmeleri, sorunu daha da ağırlaştırmaktadır.

Hal böyle olunca daha nice canları, nice umutları nice sevgileri kaybetmemiz kaçınılmazdır. umarım gerekli tedbirler geciktirilmeden alınır ve insanlarımız rahatça işlerine ,adliyeye ve hastahaneye gidip gelebilirler.

Şehircilik ve ulaşım hizmetleri vizyon ister. Yol mu gerekli al sana yol demekle işler bitmiyor.

 O yolun banketlerini yolcu indirme-bindirme hizmetlerinin güvenli bir şekilde görülebileceği ve yayaların rahatça hareket edebilecekleri kaldırımları da yapacaksınız.

Çünkü oranın nüfusu  azımsanmayacak derecede yoğunlaşmıştır. insanların can güvenliğini esas alan bir anlayışı, yatırım politikanızın ana unsuru olarak benimseyeceksiniz. Nasıl ki güzel bina yaparak  adalet ve sağlık sorunları çözülemiyorsa yolların alt ve üst yapılarını kurallara uygun olarak inşa etmediğinizde ulaşım ve trafik sorunu da çözülmüyor.

Gerek her iki ilçenin  yetkililerini ve gerekse  kamu oyunu, bu konuda daha duyarlı olmaya ve en kısa  zamanda bu olumsuzlukların giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasına çağırıyorum.

Artık yavruları yetim bırakmayalım, gençlerin geleceğini karartmayalım, kimse trafik sebebi ile öksüz, eşsiz, anasız ve babasız kalmasın.

 

RAUF KEMAL URAL


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık