MEHMET C.PEKER

Sn. KILIÇDAROĞLU’dan  10 + 1 ?


MEHMET C.PEKER
14 Temmuz 2017 Cuma 21:33

Değerli genel başkanım merhaba,

Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte olası en etkili kitlesel adımlardan birini attığınız için size çok teşekkür ediyorum.

Şahsen sadece altı gününe uğrayabildiğim 25 gün boyunca gösterilen irade -itiraf edemeyen milyonlar tarafından da- takdir edildi, hiç kuşkum yok.

Güzergah boyunca katılımcılar, medya temsilcileri, güvenlik görevlileri, yerel dinamikler ile yürütülen ilişkilerdeki beceri ise sadece Partimiz değil genel siyasi tarihimizde de alışık olmadığımız kadar nitelikli ve kontrollü idi.

9 Temmuz günü Maltepe’deki coşku, güven, dayanışma, gurur, umudun parçası olabilmek –katılan katılamayan herkese hak ettiği ve özlediği- muhteşem bir duygu seli yaşattı.

Seslendirdiğiniz ve takipçisi olacağımızı ilan ettiğiniz -hem alanda, hem eve gelince bant yayında dinlediğim, hem de ertesi gün gazetede okuduğum- 10 maddenin ne denli özenle seçilmiş olduklarını fark etmeyip, takdir etmemek mümkün değil.

Dönüş yolunda ev sahiplikleri yapan örgütlere uğrama ve teşekkür etme nezaketiniz ilgili yerel örgüt yöneticileri dahil herkese örnek olmuştur herhalde.

Bence, artık daha geniş bir aileyiz ve bu hafta yapılması gereken bir açıklama daha var, Sn. Genel Başkanım.

 “Değerli yol arkadaşlarım,

Olağan Kurultaya doğru giderken katılımcı demokratik süreçlerimizde en fazla özen gösterilmesi gereken değerlerimiz ADALET ve LİYAKAT olacaktır. “ cümlesini de 10 maddenin kendi iç süreçlerimize yansıtılması adına demokrasi tarihimize not etmeye ne dersiniz?

Diyorum ki; öyle bir Kurultay süreci yaşansa ki, en güçlü döneminize rağmen siz aday olmasanız da, süreçte seçilen delegasyonun kararlarından emin olabilseniz ve gözünüz arkada kalmasa.

Liderin gücünün bizlere katacakları yerine gücün lideri ile yapabileceklerimizi konuşabilsek.

Bence, bu yazdıklarım ütopya değil, hayal hiç değil, olsa olsa zor ama sizin varlığınız ve destekleriniz ile kolaylaştırılabilecek bir proje.

Sizce hep sözünü ettiğimiz, “KATILIMCI DEMOKRASİ içinde ADALET ve LİYAKAT” projemizin tasarlanıp kararlılıkla uygulanmasını sağlayamaz mıyız?

Ne dersiniz?

Sevgi ve saygılarımla,


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık