MEHMET C.PEKER

UZAK ama YAKIN


MEHMET C.PEKER
4 Ekim 2014 Cumartesi 01:13

Geçen hafta Saltuk hocam bu sitede yazmamı önerdiğinde “düşüneceğimi” söylemiştim. Ama sonra aklımla düşünmek yerine yüreğime sormaya karar verdim. İster miyim; “evet”. Aklım ikinci soruyu sordu “ne sıklıkla yazacaksın” yüreğimin cevabı hazırdı “istediğim zaman, istediğim aralıklarla”. Üçüncü soru olan “ne zamana kadar” a da cevap hazırdı “yazarak paylaştıklarımın beni tatmin etmediği veya birkaç yorumcunun olumsuz değerlendirmelerini makul ve mantıklı gerekçelere dayandırdıkları zamana kadar”.

Ve başlıyorum …

Sanıyorum ilk yazımın tanışma yazısı olması gerekiyor. Bu yazının üst köşesindeki fotoğrafım ve ismim birçok okuyucu için bir şey ifade etmiyor, şimdilik. Laf aramızda bir süre sonra fotoğraf tanıdık bir yüz olacak ve ismim de bir değer ifade edecek diye umudum var J

1960 yılında Samsun’da doğmuş ve Fındıklı nüfusuna kayıt ettirilmişim. Yaklaşık 100 yıl süreceğini düşünerek yaşamımı planlamaya, kendimi geliştirmeye ve üretmeye çalışıyorum. Bu anlamda; ilk çeyrekte öğrencilik, ikinci çeyrekte mühendislik yaptım, üçüncü çeyrekte de vatandaşlık yapıyorum. Henüz dördüncü çeyrek içeriği ve başlığı belli değil ama Fındıklı’da geçirebilmeyi diliyorum.

Fındıklı’yı ve yöremi çok sevmeme rağmen yukarıda bahsettiğim sorumluluklar UZAK yaşamamı gerektirdi ama kendimi hep çok YAKIN hissettim, onun için bu yazımı  “UZAK ama YAKIN” başlığı ile yazmak istedim.

Sizlerden peşinen bir isteğim olacak. Lütfen paylaşımlarımı okuduğunuzda “ses verin” iki kelime de olsa “yorum yapın / soru sorun” Birlikte belirleyelim geliştirelim zenginleştirelim paylaşımlarımızı.

İzninizle ilk yazımı bir soru ile bitirmek istiyorum; birlikte olduğumuzu hem de sayıca kalabalık olduğumuzu düşünelim bir an, herkes istediği kadar kişi ile birlikte olduğunu düşünsün, mekan da hayal gücümüzün belirlediği sayıda insanın bir arada olabileceği kadar büyüklükte olmalı tabii; belki bir yayla evi, belki bir kır kahvesi, belki bir sinema salonu, belki bir stadyum, belki de meydanlar sokaklar caddeler ..

Birisi konuşacak ve hep birlikte dinleyeceğiz, söyleyeceklerini merak ediyoruz. Çünkü o konuşmaya başlayacak sonra da biz ve sonra bir daha o ve sonra bir başkası bir başkası daha … paylaşacağız duyguları, soruları, özlemleri ve tabii ki olası çözümleri, projeleri hem de somutlaşabildiği kadarı ile yol haritaları ile birlikte. Anlamak için dinleyeceğiz birbirimizi ve duygudaş olacağız her şeyden önce.

Evet, o mekandayız ve o gün ilk sözü alan “o” kişi sözlerine başlıyor. İlk kelimesi ne olurdu sizce?

Ankara’dan sevgi ve saygılarımla,

 


YORUMLAR
  • yorum2014-10-19 17:04:17Oya Torum

    Dostlar birlikte başarabiliriz.

  • yorum2014-10-12 23:55:12Mehmet C. Peker

    Degerli Kadıoğlu yorum için çok teşekkürler İlk denemeye tek katkı senden geldi Bakalım ikinci denemeye kaç arkadaşımız kaykı koyacak Selam sevgi ve saygılarımla

  • yorum2014-10-07 15:36:37kadirhan Kadıoğlu

    ''işte onun içindirki '' diye ayağa kalkar şöyle derdim.Eğer birlikte yönetmeye inanıp,hayallerimizi,çözüm önerilerimizi konuşacaksak;Yerinden yönetime uygun bir Halk meclisinin başlatılması gerektiğinin öncelikli olmasını dilerdim.hoş geldiniz diyorum.Yorumlarınızla katkı sunucağınızından eminim.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık